Mărește poza

Liga 1, etapa 9: Politehnica Iași - FC Viitorul Constanța 0-3 (la ''masa verde'')

1 noiembrie 2020, 20:30
1 noiembrie 2020, 20:30

Meciul din etapa a 9-a din acest sezon al Ligii 1, dintre Poli Iași și FC Viitorul Constanța a fost decis după numai 54 de minute de joc ! Echipa noastră a câștigat cu 3-0 la masa verde, după ce gazdele nu au reușit să rezolve problemele legate de instalația de nocturnă, care s-a defectat din nou în min.54, într-un moment în care tabela indica 1-1.

Gazdele au întâmpinat aceste probleme cu instalația de nocturnă încă dinaintea meciului și chiar dacă au reușit să remedieze parțial această situație, deși cu o întârziere de 50 de minute, când au pus în folosință trei dintre cei patru stâlpi necesari funcționării corespunzătoare, problemele au reapărut și în timpul regulamentar de joc.

În min.54, la scorul de 1-1, nocturna a cedat din nou, centralul Horia Mladinovici a fluierat, conform regulamentului, finalul partidei, astfel că formația noastră a câștigat, la masa verde, cu scorul de 3-0 !

La acest meci au lipsit, din diverse motive, 12 jucători ai echipei noastre: Căbuz, Artean, Ganea, Boboc, Ciobanu, Mladen, Benzar, Matei, Iancu, Martinez, Chițu, Josemi !

În etapa următoare, a 10-a din Liga 1, formația noasteă va întâlni, pe teren propriu, duminică, 8 noiembrie, de la ora 21.00, pe Dinamo București.

Poli Iași - FC Viitorul Constanța 1-1 (întrerupt în min.54 și decis la masa verde: 0-3)

Au marcat: Zajmovic 51 / Dobrosavlevici 20

Cartonașe galbene: Luckassen 38

Au evoluat - Poli Iași (antrenor Daniel Pancu): Bosz - Onea, Frăsinescu, Baxevanos, Bușu - Tălmaciu (1 De Iriondo)  - Breeveld, Passaglia - Platini, Zajmovic, Calcan. Rezerve: Axinte - Cabral, Cristea, Chacana, Atska, Assulin, Stan, Mensah. 

FC Viitorul Constanța (manager Ruben de la Barrera): Cojocaru - Dussaut, Dobrosavlevici, Ghiță, De Nooijer - Fernandez, Gaztanaga, Casap, Mățan - Luckassen, Ely. Rezerve: Tordai - Grosu, Pitu, Bodișteanu, Stoian, Dănuleasa.

Au arbitrat: Horia Mladinovici (București) - Alexandru Cerei (Cluj) și Marius Marchidanu (Brăila).

Alte știri

Cookies

Site-ul Farul Constanța foloseste cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.

Sunt de acord