Mărește poza

Liga 1, etapa 21: CFR Cluj - FC Viitorul 2-1

4 februarie 2021, 21:50

Formația noastră a pierdut, scor 2-1, meciul susținut în deplasare cu CFR Cluj, după ce gazdele au reușit golul victoriei în minutele de prelungire...

În următoarea etapă din Liga 1, FC Viitorul Constanța va evolua pe teren propriu, luni, 8 februarie, de la ora 17.30, cu FC Voluntari, în etapa a 22-a.

CFR Cluj - FC Viitorul Constanța 2-1 (1-0)

Au marcat: Itu 31, Hoban 90+2 / Dobrosavlevici 52

Cartonașe galbene: Itu 34, Camora 74 / Benzar 56, Gaztanaga 74, Artean 90+3

Au evoluat - CFR Cluj (antrenor Eduard Iordănescu): Bălgrădean - Manea, Vinicius, Burcă, Camora - Itu (72 Carnat), Hoban, Păun - Pereira (72 Aurelio), Rondon (85 Chipciu), V. Costache (63 Debeljuh). Rezerve: Sandomierski - Susic, Latovlevici, Ciobotariu, Da Silva.

FC Viitorul Constanța (antrenori Mircea Rednic, Cătălin Anghel): Căbuz - Benzar, Mladen, Dobrosavlevici, Boboc - Matei, Artean, Ciobanu (78 Babunski) - Grădinaru (55 Gaztanaga), Ganea 78 (Andronache), Ely (58 Pitu). Rezerve: Cojocaru - Sîrbu, Grosu, Grameni, Sabala.

Au arbitrat - Istvan Kovacs (Satu Mare) - Vasile Marinescu (București) și Ovidiu Artene (Vaslui)