Mărește poza

Liga 1, etapa 13: Chindia Târgoviște - FC Viitorul Constanța 1-1

12 decembrie 2020, 21:27

Formația noastră a remizat, scor 1-1 în deplasare cu Chindia Târgoviște, la primul meci cu antrenorul Mircea Rednic pe banca tehnică.

O partidă cu două reprize diametral opuse, în care Viitorul a controlat autoritar primele 45 de minute, în timp ce gazdele au devenit periculoase în partea secundă, profitănd de eliminarea lui Cojocaru.

Următorul meci în Liga 1 pentru FC Viitorul va avea loc marți, 15 noiembrie, pe teren propriu, de la ora 21.00, cu FC Botoșani, în etapa a 14-a.

Chindia Târgoviște - FC Viitorul Constanța 1-1 (0-1)

Au marcat: Florea 63 / Iancu 14

Cartonașe galbene: Dussaut 19, Dobrosavlevici 89, Gaztanaga 90+2

Cartonaș roșu: Cojocaru 36

Au evoluat - Chindia (antrenor Emil Săndoi): Aioani - Martac, Pițian, Fomba, Dinu - Neguț, Rață, Dumitrașcu, Atanase (46 Yameogo) - D. Popa (87 Costea), Florea (89 Cherchez). Rezerve: Moldovan - Negrea, Berisha, Șerban.

FC Viitorul (antrenor Mircea Rednic): Cojocaru - Dussaut (56 Benzar), Dobrosavlevici, Ghiță, De Nooijer - Artean, Ciobanu (68 Gaztanaga) - Matei (39 Căbuz), Iancu, Mățan (56 Ely) - Luckassen. Rezerve: Fernandez, Grameni, Pitu, Mladen, Stoian.

Au arbitrat: Horia Mladinovici (București) - Vladikir Urzică (Piatra Neamț) și Alexandru Vodă (Alba Iulia).