Mărește poza

Comunicat FC Viitorul Constanța !

23 februarie 2021, 20:57
23 februarie 2021, 20:57

În urma reprogramării, din cauza condițiilor meteo nefavorabile, a partidei pe care echipa noastră ar fi trebuit să o dispute cu Politehnica Iași, în etapa a 24-a din Liga 1, facem următoarele precizări:

- După decizia arbitrului ca meciul cu Politehnica Iași să fie reluat marți, 23 februarie, FC Viitorul Constanța a propus, după consultarea buletinului meteo, continuarea jocului a doua zi la orele 13 sau 14, pentru a evita ca ceața să împiedice continuarea partidei.

- Această propunere a clubului nostru NU a fost acceptată de Politehnica Iași, care a dorit reluarea meciului la o oră mult mai târzie (?!). În aceste condiții, de comun acord cu producătorul partidei, s-a decis ca partida să se reia marți, 23 februarie, de la ora 16.00, când, din păcate, starea vremii nu a permis nici de această dată disputarea acesteia.

- La FC Viitorul Constanța instalația de nocturnă funcționează și a funcționat mereu în parametrii normali, dar numai arbitrul și producătorul meciului decid când și dacă este necesar ca aceasta să fie aprinsă, în niciun caz clubul oaspete.

- În condițiile în care o țară întreagă a putut observa cauza reală care a dus la reprogramarea acestei partide la o dată ce va fi anunțată ulterior, acuzațiile clubului ieșean sunt total deplasate, nefondate, chiar comice.

- Dincolo de aceste aspecte, ca reprezentant al cluburilor din Liga 1 în Comitetul Executiv al FRF, președintele Politehnicii Iași, Ciprian Paraschiv, are și obligația de a trata cu mai mult respect toate echipele.

Alte știri

Cookies

Site-ul Farul Constanța foloseste cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.

Sunt de acord