Mărește poza

Vlad Morar - primul hat-trick din istoria Viitorului în Liga I

26 februarie 2017, 09:53
În partida cu ACS Poli Timișoara FC Viitorul a înregistrat o premieră în Liga I. Sosit în această iarnă la FC Viitorul, Vlad Morar a reușit, în decurs de doar 29 de minute, primul hat-trick din istoria clubului în Liga I. Atacantul constănțenilor a punctat în minutele 11, 22 și 30 primele trei goluri ale Viitorului în victoria cu 5-0 realizată în fața lui ACS Poli.
Formaţia lui Gheorghe Hagi a fost aproape de a obține și cea mai mare victorie din istorie în Liga I, însă i-a lipsit un singur gol pentru a bifa și această performanță. Astfel, cel mai categoric succes în Liga I rămâne cel cu ASA Tg. Mureș, realizat pe 2 mai 2016, scor 6-1.