Mărește poza

Superliga, play-off, etapa 3: Sepsi - Farul 1-1

5 aprilie 2024, 22:35

Farul a remizat în meciul de la Sf. Gheorghe, cu Sepsi, după o partidă foarte disputată, cu multe situații la ambele porți. "Marinarii" au deschis scorul în min.43, prin Louis Munteanu, al cărui șut puternic de la 18m s-a oprit în plasa porții lui Niczuly. Gazdele au egalat însă la următoarea fază, rezultatul de la pauză, 1-1, păstrându-se până la final. Farul a jucat mult mai bine în repriza secundă, însă numeroasele ocazii clare pe care și le-a creat nu a reușit să le și fructifice.

Sepsi Sf. Gheorghe - Farul Constanța 1-1 (1-1)

Au marcat: Safranko 45 / L. Munteanu 44

Cartonașe galbene: Ștefănescu 44, Păun 73, Ciobotariu 75, Fl. Ștefan 84 / Ganea 47

Au evoluat - Sepsi (antrenor Bernd Storck): Niczuly - Oroian (60 Oteliță), Ninaj, Kesckes (46 Fl. Ștefan), Ciobotariu - Varga (60 Alimi), Păun (78 Aganovic), Dumitrescu - Kallaku, Safranko, Ștefănescu (46 Debeljuh). Rezerve: D.Moldovan, Gedo, Fl  Ștefan, Popșa, Rondon.

Farul (manager tehnic Gheorghe Hagi): Buzbuchi - M. Popescu, Larie, Dănuleasa (64 Sîrbu) - Dussaut (14 Gustavo), Queiros (74 Nedelcu), Grameni, Ganea - Grigoryan (46 Vînă), L. Munteanu, Cojocaru (46 Rivaldinho). Rezerve: Mușat - N. Popescu, Grosu, Casap, Andronache, Stoian.

Au arbitrat: Andrei Chivulete (București) - Sebastian Gheorghe (Suceava) și Andrei Constantinescu (București). Arbitru rezervă: Iulian Dima (Bucirești)

Arbitru VAR: Cătălin Popa (Pitești)

Arbitru AVAR: Iulian Călin (Ștefănești - Argeș)

Observator arbitri: Andrei Ioniță (București)

Observator joc: Romulus Chihaia (București)