Mărește poza

Superliga, etapa 26: Sepsi Sf. Gheorghe - Farul 0-1

19 februarie 2024, 19:30
19 februarie 2024, 19:30

Victorie superbă reușiță de "marinari" la Sf. Gheorghe, cu Sepsi, scor 1-0, o contracanditată la calificarea în play-off-ul Superligii. Un meci echilibrat, cu situații bune de a marca de ambele părți, cu Alex Buzbuchi din nou într-o zi foarte bună, cu L. Munteanu cu multă poftă de joc, cu Larie din nou impecabil în apărare și cu Grameni la locul potrivit în momentul potrivit. Mijlocașul de 22 de ani al Farului, ajuns la meciul 118 în tricoul echipei noastre, a marcat, în min.87, un gol de trei puncte foarte important în cursa pentru play-off. Înaintea partidei ambele formații au afisat un banner pentru ajutorarea unui fost jucător, grav bolnav. De asemenea, Sebastian Colțescu a devenit la acest meci cel mai longeviv arbitru din România, aflându-se la centru la partida 382 din carieră. Cu acest prilej, a primit din partea clubului nostru un tricou personalizat, care să marcheze acest moment.

Sepsi - Farul 0-1 (0-0)

Au marcat: Grameni 87

Cartonașe galbene: Deaconu 55 / Rondon 90+6

Au evoluat - Sepsi (antrenor Bernd Storck): Niczuly (81 D. Moldovan) - Oroian, Ninaj, Kecskes, Ciobotariu - Păun - Kallaku (77 Aganovic), Matei (77 Varga), Ștefănescu, Fl.Ștefan (62 Dumitrescu) - Safranko (81 Rondon). Rezerve: Gedo, Oteliță, Rodriguez, Popsa, Debeljuh.

Farul (manager tehnic Gheorghe Hagi): Buzbuchi - Dussaut, Larie (90+4 Sîrbu), M.Popescu, Kiki - Deaconu (73 Vînă), Queiros (54 Nedelcu), Grameni - Cr.Ganea (54 Boli), L.Munteanu, Budescu (54 Rivaldinho). Rezerve: Mușat - Gustavo, Dănuleasa, Cojocaru, Grosu, Doicaru, Stoian.

Au arbitrat: Sebastian Colțescu (București) - Radu Ghinguleac (București) și Daniel Mitruți (Craiova). Arbitru rezervă: Mihai Amorăriței (Câmpina-Prahova)

Arbitru VAR: Radu Petrescu (București)

Arbitru AVAR: Vladimir Urzică (Piatra Neamț)

Observator arbitri: Nicolae Grigorescu (Timișoara - Timiș)

Observator joc: Marian Bucurescu (București)

 

Alte știri

Cookies

Site-ul Farul Constanța foloseste cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.

Sunt de acord