Mărește poza

Superliga, etapa 23: FCSB - Farul 2-3

29 ianuarie 2023, 21:06

Victorie superbă obținută de Farul în deplasare cu FCSB, 3-2 la capătul unei partide spectaculoase. După o primă repriză terminată la egalitate, scor 0-0, cu ocazii importante la ambele porți, partea secundă a oferit un regal fotbalistic pe care Liga 1 nu l-a mai avut de mult timp.

Condusă cu 2-1 în min.95, Farul a marcat de două ori în două minute și a obținut trei puncte care o aduc din nou pe primul loc în clasament.

FCSB - Farul 2-3 (0-0)

Au marcat: Cordea 46, Compagno (59 - penalty) / Alibec 56, Larie 90+5, Borza 90+6

Cartonașe galbene: Olaru 69, Omrani 75, Pantea 82, Miculescu 90+4, Târnovanu 90+5, Coman 90+6 / Grameni 4, Alibec 23, Nedelcu 28, M. Popescu 58, Mazilu 90+8

Cartonaș roșu: Dawa 90

Au evoluat - FCSB (antrenor Leo Strizu, Mihai Pintilii): Târnoveanu - Crețu, Dawa, Tamm, Sorescu (46 Pantea) - Olaru, Șut, Edjouma (46 Coman) - Cordea (60 Miculescu), Compagno (60 Omrani), Oct. Popescu (79 Oaidă). Rezerve: Vlad - Cristea, Nikolov, Radaslavescu.

Farul (manager tehnic Gheorghe Hagi): Aioani - Baravykas (36 Sîrbu), Larie, M. Popescu, Kiki (26 Borza) - Băluță, Nedelcu (65 Sali), Artean - Alibec, L. Munteanu (65 Mazilu), Grameni (65 Casap). Rezerve: Buzbuchi - Doukoure, Morar, Mateus.

Au arbitrat: Horațiu Feșnic (Cluj) - Valentin Avram (București) și Alexandru Cerei (Cluj). Arbitru rezervă: Horia Mladinovici (București).

Arbitru VAR: Ovidiu Hațegan (Arad)

Arbitru AVAR: Vladimir Urzică (Piatra Neamț)

Observator arbitri: Aron Huzu (Sibiu)

Observator joc: Romulus Chihaia (București)