Mărește poza

Superligă, etapa 17: Farul - Mioveni 2-1

4 noiembrie 2022, 23:02
4 noiembrie 2022, 23:02

Farul a obținut a 12-a victorie în acest sezon, după 2-1 cu CS Mioveni, prin golurile marcate de Pitu și Moldoveanu, respectiv Carnat. A fost un nou meci foarte bun pentru Gabi Torje, experiementatul atacant al Farului oferind două pase decisive care au adus toate punctele în contul echipei noastre. Un succes care consolidează poziția de lider a Fsrului și aduce și mai aproape echipa noastră de realizarea.primului obiectiv, calificarea în playoff.

Farul - Mioveni 2-1 (1-1)

Au marcat: Pitu 28, Moldoveanu 85 / Carnat 37

Cartonașe galbene: Casap 82 / Toma 45+1

Au evoluat - Farul (manager tehnic Gheorghe Hagi): Aioani - Sîrbu, Larie, M. Popescu (59 Borza), Kiki - Artean, Băluță (79 Moldoveanu), Grameni (59 Casap) - Torje, Alibec (87 Doukoure), Pitu (79 Andronache). Rezerve: Buzbuchi - Mboko, Corinus, Stoian.

Mioveni (antrenor Marius Stoica): I. Popescu - Garutti, A. Iacob, Burnea - Oancea, Toma (75 Coșereanu), Lixandru (48 Panait), V. Pop, Șerbănică - Carnat, Krasniqi (75 Burlacu). Rezerve: Sima - Trif, Ene, Rădescu, Dumitru, Antal.

Au arbitrat: Rareș Vidican (Satu Mare) - Bogdan Gheorghe (București) și Adrian Vornicu (Iași). Arbitru rezervă: Andrei Moroiță (Ploiești)

Arbitru VAR: Andrei Chivulete (București). 

Arbitru AVAR: Vlad Bârleanu (București)

Observator arbitri: Vasile Bratu (Slobozia)

Observator joc: Paul Mincu (București)

Alte știri

Cookies

Site-ul Farul Constanța foloseste cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.

Sunt de acord