Mărește poza

Sâmbătă, în meci amical: FC Viitorul U19 - Gloria Popești-Leordeni 3-1

28 iulie 2018, 11:26
După aproape două săptămâni de la reluarea pregătirilor, echipa U19 a centrului de copii și juniori al Academiei Hagi a susținut primul meci de verificare al acestei veri în compania formației de Liga a III-a, Gloria Popești-Leordeni. Partida s-a disputat sâmbătă dimineață pe unul din terenurile din Complexul Academiei Hagi și s-a încheiat cu victoria formației pregătite de Cristian Cămui și Vasile Mănăilă, scor 3-1 (2-0). Golurile juniorilor constănțeni au fost marcate de Vlad Chera 16, Alexandru Pop (FOTO) 49 și Dimciu Halep 64, în timp ce pentru bucureșteni a punctat Robert Nica 74. În min.100, portarul constănțean Mihai Popa a apărat un penalty executat de Toma Vincene. Prima repriză s-a disputat pe durata a 55 de minute, iar repriza secundă a avut 45 de minute.

Au evoluat pentru FC Viitorul U19 (antrenori Cristian Cămui și Vasile Mănăilă): Șerban (56 Popa) - R. Ghiță (56 Georgescu), Leca (56 Ștefănescu), Vlad (79 R. Ghiță), Nedelea (56 Mureșan) - Negrean (79 Nedelea), Călin (56 Neagu), Tucaliuc (56 Haită; 88 Tucaliuc) - Chera (56 Girsik), Pop (56 Halep), Matiș (56 Vultur; 74 Avram).