Mărește poza

Meci amical: Farul Constanța - FK Miercurea Ciuc 2-2

2 iulie 2022, 20:02

Farul a disputat în această seară ultimul meci de verificare din cantonamentul de la Poiana Brașov, pe care l-a încheiat la egalitate, 2-2.

Ciucanii au deschis scorul în min.6 pe contraatac, însă Farul a întors rezultatul după reușitele lui R. Ion din min.11 și Casap din min.87 (penalty). La ultima fază a meciului, fostul jucător al constănțenilor, Ivanovici, a înscris cu un șut de la 12m, scor final 2-2.

Farul Constanța - FK Miercurea Ciuc 2-2 (1-1)

Au marcat: R. Ion 11, Casap 87 (penalty) / Schieb 6, Ivanovici 90+2

Au evoluat - Farul (manager tehnic Gheorghe Hagi): Buzbuchi (46 Mușat) - Mboko (46 Bîrzu), Corinus (61 Grosu), M.Popescu (74 Mladen), Boboc (36 Kiki, 74 Borza) - R. Ion (Nedelcu), Artean (74 Casap), Grameni (46 Banu) - Moldoveanu (74 Cojocaru), Petre (61 Mazilu), Pitu (54 Mustacă).

Miercurea Ciuc (antrenor Francisc Dican) - Repriza 1: Simon - Csiszer, M.Kovacs, Nemanic, Vita - Nikola, Szondi, L.Kovacs - Andrezly, Suciu, Schieb; Repriza 2: Gyenge - Takacs, Kelemen, Apro, Gondor - Csuros, Omar - Sandor, Jebari, Ivanovici - Jelena.

Au arbitrat: A. Urs - F. Butcaru și D. Puiu.