Mărește poza

Meci amical (15.11.2018): Ludogorets Razgrad - FC Viitorul 0-2

15 noiembrie 2018, 13:11
Într-o partidă de verificare disputată astăzi, la Razgrad, FC Viitorul a întâlnit campioana ultimilor șapte ani din Bulgaria, Ludogorets Razgrad. Meciul s-a încheiat cu succesul formației constănțene, scor 2-0. Viitorul a deschis scorul în min. 30: Mladen a reluat cu capul de la 10m, mingea a fost respinsă cu greutate de portarul advers, în lateral, iar Voduț l-a învins pe Broun cu un șut din unghi. La ultima fază a primei reprize, gazdele au irosit o lovitură de la 11m prin Swierczok, care a șutat pe lângă poartă. Viitorul a fost echipa mai periculoasă și în repriza secundă, iar după ce Stoica a ratat o ocazie uriașă, după o pasă foarte bună a lui Pitu, constănțenii au stabilit scorul final în min. 79: Achim a centrat perfect și Artean a reluat imparabil cu capul de la aproximativ 10m. Pentru FC Viitorul nu au putut evolua în acest meci numai puțin de șapte jucători de bază: Ianis Hagi și Tudor Băluță - convocați la naționala de seniori pentru partidele cu Lituania și Muntenegru, din Liga Națiunilor, Denis Drăguș, Virgil Ghiță, Andrei Ciobanu și Radu Boboc - convocați pentru partida amicală pe care reprezentativa U21 a României o va disputa cu Belgia U21, precum și Bogdan Țîru - accidentat.

Ludogorets Razgrad - FC Viitorul 0-2 (0 -1)

Au marcat: Voduț 30, Artean 79

Au evoluat echipele:

Ludogorets Razgrad (antrenor Antoni Zdravkov): Broun (62 Naumov) - Gusmao (62 Iliev), Terziev, Forster, Panov - Dyakov, Affini (75 Dost), Mahlangu - Klimentov (45 Milkov), Swierczok, Brandao. Rezerve: Petrov, Dimitrov.

FC Viitorul (manager tehnic Gheorghe Hagi, Cătălin Anghel): Buzbuchi - Lima (80 Băjan), Luchin (80 Dima), Mladen, Neciu (55 De Nooijer) - Houri (72 Pitu), Artean (80 Călin), Iacob (55 Achim) - Vînă (80 Filip), Voduț (46 L. Munteanu, 70 Casap), Mățan (65 Stoica). Rezerve: Cojocaru - Nedelea.

Au arbitrat: Dragomir Draganov - Aleksander Atanosov și Hristo Hadzheyiski.