Mărește poza

Liga I Orange, Play-Off, etapa 7: FCSB - FC Viitorul 1-1

24 aprilie 2017, 20:05
FC Viitorul a disputat, luni seară, meciul din etapa a 7-a a Play-Off-ului Ligii I Orange. Jucătorii pregătiți de Gheorghe Hagi au evoluat pe terenul formației FCSB, partida încheindu-se la egalitate, scor 1-1 (1-0). Bucureștenii au deschis scorul în prima repriză prin Mihai Pintilii 40, pentru constănțeni egalând George Țucudean 73, la doar trei minute după ce a intrat pe teren. Din min.80 constănțenii au evoluat în inferioritate numerică, Robert Hodorogea ieşind accidentat după ce Viitorul efectuase toate cele trei schimbări.
În etapa a 8-a din Play-Off, FC Viitorul va evolua sâmbătă (29 aprilie, ora 20.30) pe teren propriu, contra formației Astra Giurgiu.

FCSB - FC Viitorul 1-1 (1-0)

Au marcat: Pintilii 40 / Țucudean 73.

Cartonaşe galbene: Moke 23, Enache 48, Pintilii 72, Gnohere 89 / Hodorogea 32, Roşu 66, Benzar 72, Rîmniceanu 90+3.

Au evoluat formaţiile:

FCSB (antrenor Laurențiu Reghecampf): Niță - Pleașcă (81 Tamaş), Tamaș, Moke, Momcilovic - Pintilii, Ov. Popescu (73 Gnohere) - Enache (60 De Amorim), Boldrin, Tănase - Alibec.
Rezerve neutilizate: Stăncioiu - Tudorie, Muniru, Achim.

FC Viitorul (manager tehnic Gheorghe Hagi): Rîmniceanu - Hodorogea, Țîru, Boli - Benzar, Roşu, Vînă, Ganea - Purece (55 Casap) - Chițu (70 Țucudean), Coman (70 Morar).
Rezerve neutilizate: Buzbuchi - Dumitrescu, Ciobanu, Mladen.

Au arbitrat: Radu Petrescu (București) - Sebastian Gheorghe (Suceava), Ciprian Danșa (Oradea); rezervă: Sebastian Colțescu (Craiova).