Mărește poza

Liga 1, playoff, etapa 4: FC Argeș - Farul Constanța 0-2

9 aprilie 2022, 19:29
9 aprilie 2022, 19:29

Farul a reușit primul succes din acest sezon în playoff, impunându-se cu  (1-0) în deplasare cu FC Argeș. Echipa noastră a dominat clar încă din primul minut, a împins jocul mult în jumătatea adversă, iar golul lui Radaslavescu din min.27, după o frumoasă acțiune a lui Pitu, a consfințit o diferență normală după primele 45 de minute.

Repriza secundă a aparținut tot echipei noastre, care și-a creat ocazii importante și a înscris încă o dată prin Ad. Petre în min.62, care a reluat din 3m o pasă a lui Artean.

FC Argeș - Farul Constanța 0-2 (0-1)

Au marcat: Radaslavescu 27, Ad. Petre 62

Cartonașe galbene: Dobrosavlevici 81

Au evoluat - FC Argeș (antrenor Andrei Prepeliță): Greab (45 F. Croitoru)- Viana, Turda, Dobrosavlevici, Mușat (46 Boldor) - Meza Colli, Raynov (54 Honciu) - Isfan (64 Arias), Palic (46 Dumiter), Latovlevici - Said. Rezerve: F. Croitoru - Miguel, Moisie, Dumitru, Barbu, Fatai.

Farul (manager tehnic Gheorghe Hagi): Aioani - Boboc, Larie, Artean, De Nooijer - Radaslavescu (82 Martinovic), Nedelcu (46 Mladen), Grameni - Iancu (61 Sali), Betancor (61 Ad. Petre), Pitu (61 Moldoveanu). Rezerve: Brănescu - Dussaut, Ciobanu, Purece.

Au arbitrat: Adrian Cojocaru (Galați) - Mircea Grigoriu (București) și Marius Badea (Rm. Vâlcea)

Alte știri

Cookies

Site-ul Farul Constanța foloseste cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.

Sunt de acord