Mărește poza

Internaționalii U19, premiați înaintea partidei cu FCSB

25 aprilie 2022, 22:37
25 aprilie 2022, 22:37

Înaintea meciului de pe teren propriu cu FCSB, din etapa a 6-a din play-off, cei șapte componenți ai echipei noastre care au contribuit la calificarea la Campionatul European U19, au primit, din partea FRF, câte o medalie personalizată care să comemoreze această performanță. Festivitatea de premiere a fost oficiată de vicepreședintele clubului nostru, Tiberiu Curt. Reamintim că România U19, avându-i în componență pe cei șapte jucători ai Farului, Eduard Radaslavescu, Luca Andronache, Gabriel Dănuleasă, Dan Sârbu, Nicolas Popescu, Ștefan Bodișteanu și Răzvan Tănasă, s-a calificat pentru prima oară în istorie la un turneu final al C.E U19 în urma preliminariilor.

Suntem mândri de voi !

Alte știri

Cookies

Site-ul Farul Constanța foloseste cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.

Sunt de acord