Galerie foto

Împreună pentru un viitor mai sigur !

26 iulie 2022, 16:25
26 iulie 2022, 16:25

La fel ca proiectele pe plan sportiv pe care ni le propunem, unde pentru a construi succesul este nevoie de un plan pe termen mediu și lung, credem că acest lucru se aplică și activităților ce pot asigura o stabilitate financiară și după încheierea activității fotbalistice.

Am pus mereu accent nu doar asupra performanțelor din teren, ci și pe educația sportivilor noștri, de aceea ne-a preocupat mereu dezvoltarea acestora multi-lateral.

Profit Point - "Educație pentru viitor”

Ne bucură să anunțăm parteneriatul nostru cu Profit Point - o companie care a creat un ecosistem al educației (atât financiare, investiționale, cât și antreprenoriale) și unde sportivii noștri pot descoperi noi soluții prin care își vor contrui un viitor mai sigur.

La această acțiune au participat toți jucătorii din cadrul primei echipe, precum și staff-ul tehnic.

Alexandru Chirilă, CEO Profit Point: "Este important pentru toată lumea să știe că educația financiară și gestionarea banilor este o știință. Fiecare om trebuie să aibă focusul pentru ca veniturile din fiecare lună să fie direcționate către investiții care să genereze bani"

Costin Mega, director marketing Farul Constanța: " Ne bucurăm să avem alături de noi un astfel de partener, unul din liderii pe piața educației financiare din România, alături de care suntem convinși că vom putea oferi tuturor sportivilor noștri soluții viabile pentru un viitor financiar mai sigur"

Galerie foto

Alte știri

Cookies

Site-ul Farul Constanța foloseste cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.

Sunt de acord