Mărește poza

Amical: Farul Constanța - CS Mioveni 1-0

30 iunie 2021, 14:15

În al treilea meci de pregătire din acest cantonament de la Poiana Brașov, Farul Constanța a învins cu 1-0 (1-0) nou-promovata CS Mioveni.

O partidă în care conducerea tehnică a echipei noastre a rulat din nou aproape întreg lotul avut la dispoziție, dar și în aceste condiții Farul a fost echipa care a controlat în permanență meciul.

Artean a deschis scorul încă din min.3 cu o lovitură cu capul care l-a păcălit pe portarul Popescu, iar până la pauză constănțenii au au irosit alte două situații foarte bune prin Bodișteanu: șut respins de portar în min.5, apoi lovitura liberă de la 22m a fost reținută în doi timpi de Popescu.

În partea secundă managerul tehnic Gheorghe Hagi a schimbat aproape toată echipa, pe teren evoluând inclusiv mezinul Enes Sali (15 ani).

Farul a mai irosit ocazii bune, cele mai clare fiind ale lui Mălăele (șut puțin pe lângă poartă) și Malama (bară), iar scorul final a rămas cel înregistrat după primele 45 de minute.

Pentru Farul Constanța (manager tehnic Gheorghe Hagi) au evoluat: Tordai - Georgescu, Larie, Dănuleasa, De Nooijer - Mălăele, Artean, Casap - Chițu, Ely, Bodișteanu. Au mai intrat: Mușat - Popescu, Grameni, Bîrzu, Dobrosavlevici, Josemi, Petre, Malama, Radaslavescu, Grosu, Buta, Dussaut, Lazăr și Sali.