Mărește poza

Academia Hagi U17 continuă în turneul locurilor 5-8 la Future Talents Cup

18 aprilie 2017, 11:10
Echipa Academiei Hagi U17 a susținut, marți, partida din cadrul sferturilor de finală la turneul internațional Future Talents Cup U17, competiție care are loc la Budapesta (Ungaria). Echipa pregătită de Constantin Fălină a întâlnit pe Sturm Graz, partida încheindu-se cu victoria austriecilor, scor 3-2 (1-1). Pentru Academia Hagi au punctat Alexandru Sabangeanu 22 și Dimciu Halep 70, golurile lui Sturm Graz fiind marcate de Nino Kopf 13, 57 și Marco Fuchshofer 52. Misiunea constănțenilor a fost îngreunată de cele două eliminări suferite în prima repriză, Agachi 26 (henț în afara careului) și Sabangeanu 33 (bruscarea arbitrului) văzând cartonașe roșii. Și Sturm a avut doi eliminați, însă în repriza secundă (Kopf 59 și Eyawo 67). În urma acestui rezultat, Academia Hagi va continua în turneul locurilor 5-8 la Future Talents Cup U17.
Au evoluat pentru Academia Hagi U17: Agachi - Ghiță, Leca, Vlad, Nedelea (62 Mureșan) - Călin (62 Oană), Gherghiceanu (57 Bandula), Negrean (27 Micu) - Sabangeanu, Pop (57 Halep), Tucaliuc (67 Matiș).

ora 15.00 - Finala MARE

Lotul Academiei Hagi U17, care participă la Future Talents Cup U17: Rareș Micu, Sebastian Agachi - portari; Raini Bandula, Bogdan Călin, Giani Gherghiceanu, Robert Ghiță, Dimciu Halep, Marius Leca, Răzvan Matiș, Darius Mureșan, Gabriel Nedelea, Alexandru Negrean, Rareș Oană, Alexi Pitu, Alexandru Pop, Alexandru Sabangeanu, Cosmin Tucalic, Antonio Vlad - jucători de câmp. Staff: Constantin Fălină (antrenor), Andrei Florescu (antrenor cu portarii), Gabriel Voicu (maseur), Georges Stercu (team manager).