Mărește poza

Superliga, etapa 6: Rapid - Farul 3-1

20 august 2023, 20:25

Formația noastră a cedat, scor 1-3, meciul din deplasare cu Rapid, în etapa a 6-a din Superligă. După o mare ocazie irosită de Carnat, gazdele au marcat de două ori în trei minute și au stabilit scorul pauzei, 2-0. Mazilu, cu un eurogol, a reaprins speranțele, însă Ioniță a stabilit scorul final, 3-1, în min.88.

Rapid - Farul 3-1 (2-0)

Au marcat: Emmers 35, Dugandzic 38, A. Ioniță 88 / Mazilu 79

Cartonașe galbene: Dugandzic 57 / Grameni 13, Kovacs 33

Au evoluat - Rapid (antrenor Cristiano Bergodi): H. Moldovan - Braun (64 Onea), Săpunaru, P. Iacob, Borza - Emmers (76 Kait), Oaidă (81 Albu), Borje Valle (76 A. Ioniță II) - Bamgboye, Dugandzic, Petrila (64 Papeau). Rezerve: Drăghia - J.Morais, Cristea, Cîrjan.

Farul (manager tehnic Gheorghe Hagi): Aioani - Sîrbu, Larie, M. Popescu (7 Boli), Kiki (65 Dussaut) - Artean (65 Nedelcu), T. Băluță, Grameni (65 Vînă) - Mazilu, Carnat, Sali (71 Budescu). Rezerve: Buzbuchi - Queiros, Rivaldinho, Andronache.

Au arbitrat: Istvan Kovacs (Carei - Satu Mare) - Vasile Marinescu (București) și Ovidiu Artene (Vaslui). Arbitru rezervă: Marcel Bîrsan (București)

Arbitru VAR: Cătălin Popa (Pitești - Argeș)

Arbitru AVAR: George Neacșu (Câmpulung Muscel - Argeș)

Observator arbitri: Aron Huzu (Sibiu)

Observator joc: Mircea Călin (București)