Mărește poza

Superliga, etapa 4: Petrolul - Farul 3-2

6 august 2023, 20:23

Farul a pierdut primul meci din deplasare în acest sezon, 2-3 cu Petrolul Ploiești, dar în care ar fi meritat cel puțin un rezultat de egalitate. Farul a controlat partida în marea majoritate a timpului, și-a creat numeroase ocazii bune de a marca, dar din păcate a cedat în minutele de prelungire după ce revenise de la 0-2.

Petrolul - Farul 3-2 (0-0)

Au marcat: Jair 48, Grozav 69, Irobiso 90+3 / Mateus 72, Carnat 90

Cartonașe galbene: Grozav 56, Jair 62, Ticu 74, Petrovic 9p+7, Doua 90+8

Au evoluat - Petrolul (antrenor Florin Pîrvu): Zima - Papp, Meijers, Ticu - Doua (88 Dumitriu), Hanca (79 Purtic), Seto, Tavares, Musi (84 Constantinescu) - Petrovic (79 Irobiso), Grozav (84 Gomes). Rezerve: Eșanu - Rădulescu, Jefferson, Răducan.

Farul (manager tehnic Gheorghe Hagi): Buzbuchi - Sîrbu (79 Dussaut), Larie, Boli, Kiki - Artean, Nedelcu (79 Băluță), Grameni (64 Carnat) - Vînă, Rivaldinho (79 Andronache), Sali (64 Mateus). Rezerve: Aioani - Queiros, N. Popescu, Vianna.

Au arbitrat: George Găman (Craiova) - Ciprian Danșa (Satu Mare) și Stelian Slabu (Brașov). Arbitru rezervă: Cristian Moldoveanu (Sf. Gheorghe - Covasna)

Arbitru VAR: Sebastian Colțescu (București)

Arbitru AVAR: Bogdan Gheorghe (București)

Observator arbitri: Liviu Ciubotariu (Galați)

Observator joc: Bogdan Buhuș (Bârlad)